Aktuality

Načo míňajú naše dane VUCky?

Pandémia priniesla správny čas na otvorenie diskusie o počte VUCiek (krajov) a počtu zamestnancov vo verejnej správe. Prečo? Pozrite si výdavky a rasty počtu zamestnancov verejnej správy a myslím,že pochopíte. Aká je cena štátu?

Na základe vývoju vo výdajových častiach sa súčasný počet VUCiek javí pre potreby Slovenska ako privysoký. Po celoplošnej diskusii by malo pravdepodobne prísť k redukcii počtu VUCiek ( krajov) a samozrejme k redukcii zamestnancov vo verejnej správe.

Efektivita ich činnosti nezodpovedá vynaložením nákladom. Nie je trvalo udržateľné aby počet zamestnancov vo verejnej správe rástol každým rokom a počet zamestnancov v súkromnom sektore stagnoval.

Samozrejme viem si predstaviť protiofenzívu VUCkárov a županov o význame a dôležitosti VUCiek atď. Nemám nič proti VUCkám, len ich počet je neprimerane vysoký na veľkosť krajiny ako je Slovensko. Je čas na otvorenie celoplošnej diskusie o verejnej správe a redukcii počtu VUCiek a počtu okresov. 

Je čas na veľkú reformu správneho usporiadania Slovenska. 8 VUCiek na takú krajinu, 8 županov, 8 poslaneckých zborov všetko platené z našich daní – to je skutočne na tak malú krajinu ako je Slovensko veľa. 

Je čas na zníženie počtu VUCiek( žúp) na 3 + Bratislava.

Viac o tejto problematike si môžete prečítať v mojom článku na sme.sk (kliknite tu)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.