Aktuality

Bojovať s nepravdou, či vedomou lžou, je vždy nerovný boj

Poslanec Ľuboš Blaha podľa rektorky Akadémie vyučoval na Akadémii policajného zboru profesijnú etiku, filozofiu a etiku. Je jeho posledný status o smrti Františka Böhma, kľúčového svedka vo viacerých kauzách etický?

V tejto ťažkej dobe, polarizácie spoločnosti sa čím ďalej častejšie stretávame nie s hľadaním pravdy, ale naopak, vidíme pravidelne podsúvanie lží, poloprávd, manipulácie, a častokrát aj nenávistné prejavy alebo skresľovanie histórie. Informácie a slová, ktoré šíria títo ľudia, sú často namierené na veľmi nízke pudy a iniciujú chorých, labilných alebo frustrovaných ľudí k činom alebo k nenávistným komentárom¹.

Bojovať s nepravdou, či vedomou lžou, je vždy nerovný boj. Lebo pri snahe o pravdu sa držíme limitovaného priestoru faktov, a ten je vždy užší, ako nekonečný priestor klamstva, ktorý nie je viazaný na nič, na žiadne zábrany. Pravda nám dáva slobodu. Zároveň nás ale neuchráni stretnutiu s krutou nepravdou a klamstvom. S vedomým a účelovým klamstvom, ktoré nevieme ovplyvniť. Neplatí, že ak ja pôjdem čisto, moja cesta bude čistá

Viac o tejto téme sa dočítate v mojom článku na sme.sk (kliknite tu)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.