Aktuality

500 000x ĎAKUJEM…naše blogy na sme.sk už videlo viac ako 500 000 ľudí…

Ďakujem

Sme v závere roka 2021. Prišli najkrajšie sviatky pokoja, lásky, porozumenia a mieru. Neviem ako Vám, ale mne sa každý rok zdá, že Vianoce sú už opäť tu nejako skôr a rok prešiel akosi rýchlejšie.

Dovoľte mi sa aj touto formou poďakovať Vám za priazeň, ktorú ste mi v minulom roku prejavili tým, že ste si prečítali niektorí z mojich blogov. Ďakujem aj za spätné reakcie, ktoré som od Vás po celý rok 2021 dostával.

Niekedy boli pozitívne, niekedy negatívne. Niektoré blogy boli úspešné, niektoré menej. Tie menej úspešné vždy na konci kalendárneho mesiaca mažem. Sú to tie, ktoré majú čítanosť pod 1500 videní a nie sú vyslovene odborné. Od začiatku blogovania na sme.sk boli moje blogy podľa štatistiky sme.sk zobrazené skoro 500 000 krát. Ďakujem Vám.

Zároveň je ten správny čas poďakovať sa aj denníku sme.sk a administrátorom blogu na sme.sk, ktorí dávajú príležitosť slobodne prezentovať názory širokej verejnosti a tým pomáhajú rozvíjať otvorenú a demokratickú spoločnosť na Slovensku. ĎAKUJEM VÁM.

Čo ma priviedlo k blogovaniu na sme.sk?

Blogovať na sme.sk som začal v marci 2020 s cieľom zviditeľniť našu občiansku platformu a združenieSTOP Zelená, ktorá sa snaží vyvíjať osvetovú činnosť v oblasti ochrany životného prostredia, znižovať odpad v podobe „ľudských stôp“ zanechaných vo voľnej prírode, ale aj v mestách a regiónoch, a tak vytvárať priaznivejšie životné prostredie pre budúce generácie v súlade s princípom trvalo udržateľného rozvoja Slovenska.

Pri príležitosti dňa ZEME sme spustili spravodajský portál ZELENESPRÁVY na www.ZELENESPRAVY.sk a mnoho návštevníkov zelených správ v začiatkoch prichádzalo práve z portálu sme.sk.

Primárny cieľ bolo zviditeľniť snahu nášho občianskeho združenia STOP Zelená a zvýšenie informovanosti o ochrane životného prostredia a aktivitách organizácii, ktoré v tejto oblasti pôsobia. Sekundárny cieľ vyjadriť sa k niektorým aktuálnym témam, ktoré hýbu Slovenskom a Bratislavou.

Ako jeden z členov občianskej platformy TÍM BRATISLAVA, sa snažím aj ja – o zachovávanie historických hodnôt mesta, zvyšovanie informovanosti verejnosti o Bratislave a budovanie hrdosti na hlavné mesto Slovenskej republiky – našu Bratislavu. To bol aj jeden z dôvodov spustenia informačného portálu o Bratislave na www.blonline.sk.

Krásne a pokojné Vianoce…

Kolotoč práce, povinností, úloh sa teraz na pár dní spomalí a bude plný len pokoja v kruhu rodiny, v pohode, v teple, bez práce. Sú však aj povolania, ktoré aj v týchto chvíľach musia byť v službe, policajti, horská služba, záchranári, lekári, a všetkým, ktorí sa starajú o náš pokoj, prajem pokojnú službu a potom krásne prežitie Vianoc v kruhu rodiny a priateľov.

Raz mi jeden môj priateľ hovoril príbeh, ako Pán Boh stvoril zem. Keď však porozdeľoval územia národom, zabudol na Slovákov. Čo teraz? Všetko je už rozdelené a nechcel nič a nikomu ukrojiť. Preto sa rozhodol, že Slovákom dá kus raja. A naozaj Slovensko je akoby raj – vo svojej kráse. Máme hory, polia, najväčšiu zásobáreň vody – prekrásnu prírodu.

Do akej situácie sa však občas Slovensko dostáva? Vážime si tento dar? Položme si túto otázku aj v roku 2022.

Pandémia koronavírusu asi nezmizne ani v roku 2022. Chcel by som vás preto poprosiť, v tejto zložitej situácii – počúvajme viac odborníkov, ako nedôveryhodných politikov a s úctou prijímajme ich rady.

Nerozčuľujme sa otázkami hospodárskymi a politickými – to nie je ten hlavný problém, ten hlavný je predovšetkým mravný; v celom verejnom živote, v hospodárskom a politickom.

Milí priatelia, chcel by som vám všetkým popriať nielen ono obligátne zdravie a šťastie. Každý z nás totiž v živote vyrýva nejakú stopu. Niekedy to môže byť maličkosť, niekedy veľká vec, ale to nie je vôbec dôležité. Dôležité je, aby za nami niečo zostalo, niečo, čo zlepší život náš, život našich blížnych a pokiaľ možno aj život ostatných občanov Slovenskej republiky.

Prajem Vám všetkým krásne a pokojné Vianoce, veľa zdravia, šťastia, lásky a radosti!

Vinšujem vám na tieto slávne sviatky
Krista Pána narodenie,
aby vám dal pánboh zdravie, šťastie,
hojné božské požehnanie a po smrti
kráľovstvo nebeské obsiahnuť..
.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.